Automatyka węzłów cieplnych

Systemy BMS, ponieważ tworzą rozbudowaną sieć urządzeń, stanowią kosztowną inwestycję. Prostszym i przyjaźniejszym dla portfela rozwiązaniem jest wprowadzanie po kolei mniejszych rozwiązań, takich jak przykładowa automatyka w węzłach cieplnych, której wdrożenie sprawia, że opłaty za energię zaczynają zauważalnie spadać.

Na czym polega automatyka w węzłach cieplnych? Automatyzacja sterowania węzłem cieplnym dzięki analizie danych zmniejsza ilość zużywanego ciepła. W jaki sposób? Zautomatyzowany system ogranicza temperaturę czynnika, dobiera najlepsze parametry sieci, dzięki czemu reguluje lub odcina przepływ ciepła do budynków lub stref. Ale tylko tych, w których nie występuje w danym momencie zapotrzebowanie na ciepło.

System zbiera dane, które umożliwiają takie operacje jak zmiana parametrów sieci lub jej całkowite wyłączenie z obiegu. Informacje te dotyczą m.in. warunków pogodowych (aktualnych i prognozowanych), wewnętrznych warunków klimatycznych, właściwości fizycznych budynku, lokalizacji budynku, ludzkich zachowań, a także indywidualnych ustawień użytkownika jak godziny pracy pracowników w danym miejscu. Ciepłem można również sterować dzięki wykorzystaniu danych jakościowych i produkcyjnych.

W Energy Trend zapewniamy gruntowną analizę opłacalności wdrożenia automatyki w węzłach cieplnych, proponujemy również sposoby finansowania inwestycji.

Zaufali nam

Zapoznaj się z referencjami od naszych Klientów, w których podkreślają jakość świadczonych przez nas usług.

Referencje

Kto nam zaufał?

Zapoznaj się z referencjami od naszych Klientów, w których podkreślają jakość świadczonych przez nas usług.

Referencje

Dla kogo pracowaliśmy?

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ WYDANE BIAŁE CERTYFIKATY

Jak otrzymać ofertę?

Wypełnij krótki formularz

Skontaktuj się z nami

Wojtek

Audytor Energetyczny

Jest audytorem energetycznym z 15-letnim doświadczeniem oraz członkiem Stowarzyszenia Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych oraz Zrzeszenia Audytorów Energetycznych. Specjalizuje się w analizie budowlanej oraz w ciepłownictwie. Wykonuje audyty termomodernizacyjne i ciepłownicze w celu pozyskania funduszy z RPO, Funduszy Norweskich oraz WFOŚiGW. Razem z całym zespołem Energy Trend przeprowadza Audyty Energetyczne Przedsiębiorstwa dla przemysłu.

Bartek

Audytor Energetyczny

Jest audytorem energetycznym z 5-letnim doświadczeniem. Został wpisany na listę rekomendowanych Audytorów Efektywności Energetycznej w Zrzeszeniu Audytorów Energetycznych oraz należy do Stowarzyszenia Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych. Specjalizuje się w instalacjach i technologii przemysłowej. Jest ekspertem od Systemu Białych Certyfikatów, a dziesiątki Audytów Efektywności Energetycznej, które wykonał, zostały pozytywnie zweryfikowane przez Urząd Regulacji Energetyki.

Godziny pracy

Poniedziałek – Piątek

8:00 – 17:00

Kontakt