Detekcja i naprawa wycieków sprężonego powietrza

Produkcja sprężonego powietrza pociąga za sobą niemałe koszty, stąd każdy, nawet niewielki wyciek odpowiada za znaczne straty. Ich wykrywanie i eliminowanie to częsty problem. Aby je ograniczyć, stosuje się nowoczesne urządzenia do detekcji wycieków sprężonego powietrza. Dostarczają m.in. informacji o nieszczelnościach i o rozmiarze wycieku oraz kosztach, jakie się z nim wiążą. Wiedza ta pozwala ustalić plan działań naprawczych.

Można zaoszczędzić aż do 35% kosztów energii, jakie generuje sprężarka, jeśli odnajdzie się i wyeliminuje wycieki. Dzięki wykrywaniu ich na bieżąco możliwe jest także ograniczenie liczby sprężarek wykorzystywanych do utrzymywania systemu i ograniczenie ciśnienia w instalacji. Zaleca się więc regularną inspekcję instalacji: sprężarkowni, rur, węży, aż do końcowych punktów odbioru. Wskazane są również kontrole ultradźwiękowe i konserwacja maszyn, aby działały efektywniej.

Dzięki wykrywaniu wycieków sprężonego powietrza razem z Energy Trend otrzymacie raport ze zdjęciem każdego wycieku, opis miejsca jego wystąpienia oraz informację o jego wielkości. Dodatkowo każdy wyciek zostanie dokładnie przez nas oznaczony i opisany.

Zaufali nam

Zapoznaj się z referencjami od naszych Klientów, w których podkreślają jakość świadczonych przez nas usług.

Referencje

Kto nam zaufał?

Zapoznaj się z referencjami od naszych Klientów, w których podkreślają jakość świadczonych przez nas usług.

Referencje

Dla kogo pracowaliśmy?

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ WYDANE BIAŁE CERTYFIKATY

Jak otrzymać ofertę?

Wypełnij krótki formularz

Skontaktuj się z nami

Wojtek

Audytor Energetyczny

Jest audytorem energetycznym z 15-letnim doświadczeniem oraz członkiem Stowarzyszenia Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych oraz Zrzeszenia Audytorów Energetycznych. Specjalizuje się w analizie budowlanej oraz w ciepłownictwie. Wykonuje audyty termomodernizacyjne i ciepłownicze w celu pozyskania funduszy z RPO, Funduszy Norweskich oraz WFOŚiGW. Razem z całym zespołem Energy Trend przeprowadza Audyty Energetyczne Przedsiębiorstwa dla przemysłu.

Bartek

Audytor Energetyczny

Jest audytorem energetycznym z 5-letnim doświadczeniem. Został wpisany na listę rekomendowanych Audytorów Efektywności Energetycznej w Zrzeszeniu Audytorów Energetycznych oraz należy do Stowarzyszenia Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych. Specjalizuje się w instalacjach i technologii przemysłowej. Jest ekspertem od Systemu Białych Certyfikatów, a dziesiątki Audytów Efektywności Energetycznej, które wykonał, zostały pozytywnie zweryfikowane przez Urząd Regulacji Energetyki.

Godziny pracy

Poniedziałek – Piątek

8:00 – 17:00

Kontakt