Modernizacja oświetlenia

Kompleksowa usługa

 • Projekt oświetlenia
 • Porównanie producentów oświetlenia

 • Nadzór nad inwestycją

 • Pozyskanie dofinansowania

 • Płatność za obsługę inwestycji dopiero po otrzymaniu dotacji

Wymień oświetlenie na energooszczędne dzięki dofinansowaniu!

Sposób na oszczędności w gminie lub firmie? Modernizacja oświetlenia dzięki pozyskaniu środków z funduszy i Białych Certyfikatów! Zajmujemy się kompleksową wymianą oświetlenia ulicznego, przemysłowego i biurowego od A do Z.

szybka i bezpłatna wycena

Komu pomagamy w przeprowadzeniu
Modernizacji Oświetlenia?

W Energy Trend zapewniamy wymianę i modernizację oświetlenia zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego (w tym ulicznego). Od etapu projektu, przez wybór najlepszej oferty, nadzór nad inwestycją, po pozyskanie dofinansowania na nią. Z naszych usług mogą skorzystać wszystkie przedsiębiorstwa i gminy, które szukają oszczędności w zakresie zużycia energii. Proponujemy bowiem modernizację oświetlenia biurowego, przemysłowego, ulicznego i nie tylko, w tym oczywiście wymianę oświetlenia na LED.

 • Hale produkcyjne, Magazyny i Biurowce
 • Wspólnoty mieszkaniowe, Sklepy i Centra handlowe
 • Ulice, parki, place itp.
 • Ośrodki sportowe i Boiska

Co nas wyróżnia od instalatorów i producentów oświetlenia?

Wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy

Zamiast szukać licznych wykonawców inwestycji i producentów oświetlenia, zapraszać ich na wizje lokalne i porównywać ich oferty, zaufaj nam. Zrobimy to za Ciebie. Stworzymy projekt, który pozwoli Ci łatwo zestawić oferty dostawców m.in. pod kątem okresu i zapisów gwarancji, parametrów oświetlenia, tempa zwrotu z inwestycji i kosztów eksploatacji oświetlenia. Następnie będziemy w Twoim imieniu negocjować ceny, byś zapłacił jak najmniej!

Kompleksowa usługa

Zapewniamy pełne wsparcie w zakresie wdrożenia modernizacji. Wyręczamy naszych Klientów w całym procesie. Zaczynamy od wykonania projektu, audytu oświetlenia, porównania i wybrania ofert od dostawców oświetlenia lub/i instalatora. Następnie składamy wniosek o pozyskanie dofinansowania i nadzorujemy wszystkie prace. Po przyznaniu Białych Certyfikatów zajmujemy się ich sprzedażą na giełdzie TGE.

Jasne zasady

Już po przeprowadzeniu jednej wizji lokalnej jesteśmy w stanie zaproponować naszą ofertę modernizacji oświetlenia ulicznego, hali produkcyjnej czy biura. Określamy z Klientem budżet oraz możliwe do uzyskania środki z tytułu Białych Certyfikatów lub z innych funduszy krajowych i unijnych. Jedna wspólna koncepcja modernizacji oświetlenia hali przemysłowej czy ulicy oraz jasno określony budżet – wiesz wszystko już na samym wstępie, zanim rozpocznie się etap inwestycji.

Wszystko pod kontrolą

To oczywiste, że łatwiej jest zapanować nad jednym oferentem niż kilkoma; niezależnie, czy wdrażasz modernizację oświetlenia w niewielkiej hali produkcyjnej czy całego ciągu ulic w gminie. Dlatego w imieniu naszych Klientów nadzorujemy wszystkie prace, zarówno w zakresie procesu ofertowania, jak i wdrożenia inwestycji. A w przypadku problemów lub nieoczekiwanych zmian reagujemy na bieżąco i korygujemy dokumentację. Tylko w ten sposób wymiana oświetlenia ma szansę stać się możliwie jak najmniejszym ciężarem dla Ciebie oraz Twojej firmy lub gminy.

Energooszczędne rozwiązania

Proponujemy projekty oświetlenia przemysłowego, biurowego i ulicznego, zawsze mając na uwadze normy oświetleniowe, przepisy BHP oraz rozwiązania, które pozwolą skutecznie obniżyć zużycie energii. Tylko w ten sposób zyskasz pewność, że inwestycja zwróci się w szybkim czasie, a wysokość rachunków za prąd zacznie spadać.

Ubezpieczenie 1 000 000 zł

Cały nasz zespół ubezpieczyliśmy od odpowiedzialności cywilnej, z objęciem ochrony ryzyka rażącego niedbalstwa. Dzięki temu zyskujesz gwarancję, że w wyniku nieprzewidzialnego wypadku każda potencjalna szkoda zostanie naprawiona na koszt naszego ubezpieczyciela. Twoja firma lub gmina nie zapłaci dosłownie nic.

Doświadczeni specjaliści

Nasz zespół tworzą audytorzy energetyczni, a posiadane przez nich wieloletnie doświadczenie w branży poparte jest licznymi imiennymi referencjami. Każdy z naszych audytorów to specjalista w swojej dziedzinie – doskonale znamy się m.in. na elektroenergetyce, projektowaniu oświetlenia czy też na przepisach BHP. Dlatego dopilnujemy, aby wdrożona modernizacja w Twojej firmie lub gminie nie wpłynęła na dodatkowe koszty np. związane z energią bierną pojemnościową.

Płatność za sukces

Najważniejsza jest dla nas satysfakcja Klientów. Dlatego opłacisz naszą kompleksową usługę (szukanie ofert, nadzór inwestycji, audyty oświetlenia, pozyskanie dotacji) dopiero na sam koniec – po otrzymaniu dofinansowania na modernizację oświetlenia. Nasze wynagrodzenie wynosi odpowiedni procent od jego wartości. Nic nie ryzykujesz – dopóki Twoja gmina lub przedsiębiorstwo nie otrzyma środków z dofinansowania na konto, nie zapłacisz nam ani grosza. Płacisz wyłącznie wykonawcy za wymianę oświetlenia.

Jak wygląda procedura?

Przeprowadzamy Modernizacje oświetlenia w 10 etapach. Jedyne, czego od Ciebie potrzebujemy, to dostarczenia nam niezbędnych dokumentów i przedstawienia wymagań, jakie stawia Twoja firma lub instytucja. Resztą zajmiemy się sami.

 1. Analiza potrzeb i wymagań Klienta
 2. Przygotowanie projektu oświetlenia
 3. Przeprowadzenie audytu oświetlenia
 4. Złożenie wniosku o dofinansowanie
 5. Pozyskanie ofert od producentów oświetlenia
 6. Przygotowanie szczegółowego porównania ofert
 7. Nadzór nad inwestycją
 8. Audyt powykonawczy
 9. Uzyskanie dofinansowania
 10. Rozliczenie

Analiza potrzeb
i wymagań Klienta

1

Przygotowanie projektu oświetlenia

2

Przeprowadzenie audytu oświetlenia

3

Złożenie wniosku o dofinansowanie

4

Pozyskanie ofert od producentów oświetlenia

5

Przygotowanie szczegółowego porównania ofert

6

Nadzór nad inwestycją

7

Audyt
powykonawczy

8

Uzyskanie dofinansowania

9

Rozliczenie

10

Dlaczego warto przeprowadzić modernizację oświetlenia?

Oszczędności

Niższe rachunki za energię, a także dbałość o środowisko to najczęstsze motywy wykonania modernizacji. Dzięki wymianie oświetlenia na LED o sprawności ponad 180 lm/W, inteligentnym systemom (np. automatycznego sterowania) i innym nowoczesnym rozwiązaniom (np. zarządzanie oświetleniem przez smartfon) obniżysz rachunki za prąd w swojej gminie lub firmie nawet o 80% !

(Do)finansowanie

Czy wiesz, że możesz ubiegać się o Białe Certyfikaty, które spieniężymy na giełdzie? Wniosek o ich przyznanie składamy jeszcze przed rozpoczęciem modernizacji oświetlenia hali produkcyjnej, wspólnoty, ulicy itd. Jednak zanim je pozyskasz, oferujemy możliwość finansowania inwestycji (opłacenie instalatorów + producentów oświetlenia) w formule ESCO lub za pomocą leasingu.

Audyt wstępny

Po przeprowadzeniu inwentaryzacji oraz stworzeniu projektu oświetlenia wykonujemy audyt oświetlenia. To on pozwoli Ci przekonać się, jakie efekty ekonomiczne i ekologiczne daje modernizacja. Dowiesz się, ile zaoszczędzisz oraz kiedy zwróci się Twoja inwestycja. Przeprowadzenie audytu jest również podstawą do otrzymania dofinansowania!

Komfort i wydajność

Wymiana oświetlenia w hali przemysłowej lub biurze i dostosowanie jego natężenia oraz barwy do warunków pracy pozytywnie wpłynie nie tylko na komfort, ale i wydajność pracowników. Z badań wynika, że światło może symulować wzrost wydajności nawet o 20%!

Bezpieczeństwo

Nowe oświetlenie to nie tylko gwarancja niższych rachunków za energię. To także większe bezpieczeństwo – i to rozumiane na dwa sposoby. Po pierwsze – zmniejsza się ryzyko zwarć instalacji. Po drugie – lepsze oświetlenie uliczne zapewnia korzystniejsze warunki na drodze, co przekłada się na mniejszą liczbę kolizji i wypadków. Natomiast modernizacja oświetlenia w biurze czy hali przemysłowej oznacza bezpieczniejsze stanowiska pracy.

Audyt powykonawczy

Gdy już zakończą się prace modernizacyjne oświetlenia hali przemysłowej, ulicznego lub jeszcze innego, przeprowadzamy kolejny audyt oświetlenia. Sprawdzamy jakość wykonanych prac, ich zgodność z projektem i założeniami pierwszego audytu oraz czy wdrożone przez wykonawcę zmiany spełniają wymagania norm oświetleniowych. Tylko w ten sposób upewnisz się, że inwestycja została przeprowadzona zgodnie ze sztuką – tak, jak się umawialiśmy.

Dla kogo pracowaliśmy?

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ WYDANE BIAŁE CERTYFIKATY

Jak otrzymać ofertę?

Wypełnij krótki formularz

Skontaktuj się z nami

Wojtek

Audytor Energetyczny

Jest audytorem energetycznym z 15-letnim doświadczeniem oraz członkiem Stowarzyszenia Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych oraz Zrzeszenia Audytorów Energetycznych. Specjalizuje się w analizie budowlanej oraz w ciepłownictwie. Wykonuje audyty termomodernizacyjne i ciepłownicze w celu pozyskania funduszy z RPO, Funduszy Norweskich oraz WFOŚiGW. Razem z całym zespołem Energy Trend przeprowadza Audyty Energetyczne Przedsiębiorstwa dla przemysłu.

Bartek

Audytor Energetyczny

Jest audytorem energetycznym z 5-letnim doświadczeniem. Został wpisany na listę rekomendowanych Audytorów Efektywności Energetycznej w Zrzeszeniu Audytorów Energetycznych oraz należy do Stowarzyszenia Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych. Specjalizuje się w instalacjach i technologii przemysłowej. Jest ekspertem od Systemu Białych Certyfikatów, a dziesiątki Audytów Efektywności Energetycznej, które wykonał, zostały pozytywnie zweryfikowane przez Urząd Regulacji Energetyki.

Godziny pracy

Poniedziałek – Piątek

8:00 – 17:00

Kontakt