Monitorowanie i zarządzanie

– System BMS

Aby zdobyć jak najwięcej informacji o energii zużywanej w przedsiębiorstwie, a co za tym idzie – obniżyć związane z nią koszty, warto wdrożyć szyty na miarę system. Mówimy tutaj o systemie BMS – platformie do zarządzania zużyciem energii i produkcją, wspomagającą optymalizację pracy zakładu. System służy także ich monitorowaniu.

System BMS może monitorować energię dzięki integracji z procesami technologicznymi oraz m.in. z systemami ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji, ciepłej wody, sterowania oświetleniem, wytwarzania wody lodowej czy odzysku wody szarej.

Wspomniany system integruje maszyny i urządzenia w obrębie jednej sieci – a to sprawia, że można sterować dokładnie tymi, które odpowiadają za największe zużycie energii. Pozwala to na lepsze zarządzanie procesami w jednym budynku lub całym kompleksie, a w efekcie na obniżenie opłat za energię i to nawet o 30%. Rezultat ten nie byłby możliwy, gdyby nie sterowanie systemem w oparciu o dane ilościowe konsumowanej energii i produkcji przez każde urządzenie w ramach systemu.

Implementacja systemu BMS daje szybkie efekty dzięki możliwości wprowadzania natychmiastowych zmian. Jednak zanim dojdzie do podjęcia decyzji o wdrożeniu systemu, trzema mieć na uwadze, że zweryfikowanie tego, ile kompletny system będzie kosztować, może okazać się niełatwym procesem. Wdrożenie systemu BMS poprzedza estymacja kosztów, pozyskanie informacji od przedsiębiorstwa na temat wymagań technologicznych, a także oczekiwań i planów co do rozwoju obiektu w przyszłości. Ponadto projekty takich systemów nie należą do tanich ani prostych.

Systemy BMS należy traktować jako inwestycję, która opłaci się niższymi rachunkami za energię. A to dlatego, że koszty implementacji systemów wiążą się bezpośrednio z oszczędnościami, jakie w przyszłości wygenerują.

W Energy Trend przeanalizujemy możliwości i potencjał wdrożenia systemu BMS w Waszym przedsiębiorstwie i zaproponujemy jego finansowanie.

Zaufali nam

Zapoznaj się z referencjami od naszych Klientów, w których podkreślają jakość świadczonych przez nas usług.

Referencje

Kto nam zaufał?

Zapoznaj się z referencjami od naszych Klientów, w których podkreślają jakość świadczonych przez nas usług.

Referencje

Dla kogo pracowaliśmy?

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ WYDANE BIAŁE CERTYFIKATY

Jak otrzymać ofertę?

Wypełnij krótki formularz

Skontaktuj się z nami

Wojtek

Audytor Energetyczny

Jest audytorem energetycznym z 15-letnim doświadczeniem oraz członkiem Stowarzyszenia Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych oraz Zrzeszenia Audytorów Energetycznych. Specjalizuje się w analizie budowlanej oraz w ciepłownictwie. Wykonuje audyty termomodernizacyjne i ciepłownicze w celu pozyskania funduszy z RPO, Funduszy Norweskich oraz WFOŚiGW. Razem z całym zespołem Energy Trend przeprowadza Audyty Energetyczne Przedsiębiorstwa dla przemysłu.

Bartek

Audytor Energetyczny

Jest audytorem energetycznym z 5-letnim doświadczeniem. Został wpisany na listę rekomendowanych Audytorów Efektywności Energetycznej w Zrzeszeniu Audytorów Energetycznych oraz należy do Stowarzyszenia Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych. Specjalizuje się w instalacjach i technologii przemysłowej. Jest ekspertem od Systemu Białych Certyfikatów, a dziesiątki Audytów Efektywności Energetycznej, które wykonał, zostały pozytywnie zweryfikowane przez Urząd Regulacji Energetyki.

Godziny pracy

Poniedziałek – Piątek

8:00 – 17:00

Kontakt