Optymalizacja pracy instalacji sprężonego powietrza

Efektywność produkcji sprężonego powietrza rośnie, gdy maleje poziom jego ciśnienia. Już obniżenie go o 1 bar daje oszczędności energii w przedziale 6-8%. Trzeba jednak pamiętać, że dla konkretnych procesów technologicznych lub odbiorców istnieje określony minimalny poziom ciśnienia sprężonego powietrza.

Istnieje kilka możliwości, aby obniżyć wartości ciśnienia sprężonego powietrza w przedsiębiorstwie, a są to:

• regulacja za pomocą mechanicznych wyłączników na sprężarkach – co oznacza montaż presostatu w układzie, czyli czujnika różnicy ciśnień, którego częścią jest przekaźnik sterujący pracą sprężarki

• regulacja poprzez wprowadzenie do systemu zmienoobrotowej sprężarki, która wykorzystuje w układzie przemiennik częstotliwości. To jednocześnie najbardziej efektywne rozwiązanie

• układ kilku sprężarek, z których każda ma inną moc oraz układ sterujący nimi – tzw. kaskada – to ona dopuszcza do pracy tylko te sprężarki, na których moc mamy aktualnie zapotrzebowanie w przedsiębiorstwie. Dzięki temu włącza się do pracy tylko sprężarki o pożądanej, określonej wydajności.

Pamiętajmy, że za wysokie ciśnienie sprężonego powietrza mogą być odpowiedzialne także niewłaściwie dobrana instalacja i nieodpowiednia konserwacja tej instalacji oraz maszyn. Obniżenie ciśnienia ogranicza ryzyko wycieków sprężonego powietrza.

W Energy Trend przyjrzymy się wnikliwie temu, w jaki sposób możemy zoptymalizować pracę Waszej instalacji sprężonego powietrza.

Zaufali nam

Zapoznaj się z referencjami od naszych Klientów, w których podkreślają jakość świadczonych przez nas usług.

Referencje

Kto nam zaufał?

Zapoznaj się z referencjami od naszych Klientów, w których podkreślają jakość świadczonych przez nas usług.

Referencje

Dla kogo pracowaliśmy?

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ WYDANE BIAŁE CERTYFIKATY

Jak otrzymać ofertę?

Wypełnij krótki formularz

Skontaktuj się z nami

Wojtek

Audytor Energetyczny

Jest audytorem energetycznym z 15-letnim doświadczeniem oraz członkiem Stowarzyszenia Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych oraz Zrzeszenia Audytorów Energetycznych. Specjalizuje się w analizie budowlanej oraz w ciepłownictwie. Wykonuje audyty termomodernizacyjne i ciepłownicze w celu pozyskania funduszy z RPO, Funduszy Norweskich oraz WFOŚiGW. Razem z całym zespołem Energy Trend przeprowadza Audyty Energetyczne Przedsiębiorstwa dla przemysłu.

Bartek

Audytor Energetyczny

Jest audytorem energetycznym z 5-letnim doświadczeniem. Został wpisany na listę rekomendowanych Audytorów Efektywności Energetycznej w Zrzeszeniu Audytorów Energetycznych oraz należy do Stowarzyszenia Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych. Specjalizuje się w instalacjach i technologii przemysłowej. Jest ekspertem od Systemu Białych Certyfikatów, a dziesiątki Audytów Efektywności Energetycznej, które wykonał, zostały pozytywnie zweryfikowane przez Urząd Regulacji Energetyki.

Godziny pracy

Poniedziałek – Piątek

8:00 – 17:00

Kontakt