Wymiana silników i napędów elektrycznych

Można znacząco poprawić efektywność energetyczną w przedsiębiorstwie, jeśli zdecydujemy się na zmianę starych, mało efektywnych silników elektrycznych. Silniki wykorzystywane są w wielu procesach przemysłowych: zarówno jako niezależne jednostki, jak i elementy wbudowane w bardziej złożone maszyny, takie jak pompy: wodne i ciepła, sprężarki powietrza lub wentylatory.

Według wielu źródeł silniki elektryczne pobierają nawet 65% całej energii zużywanej w przemyśle. Za tak dużą ilość odpowiadają w znacznym stopniu silniki stare i nieefektywne. Straty energii generowane przez mniej sprawne silniki rozpraszają się w postaci ciepła, które to z czasem obniża sprawność takiego silnika, a nawet może go uszkodzić. Dlatego wymiana silnika, zanim nastąpi ten proces, jest wysoce wskazana. Oznacza to wymianę nawet przed wycofaniem z eksploatacji. Mimo to warto wziąć takie działanie pod uwagę, bo jak wynika z analiz, inwestycja szybko się zwróci.

Lepsza efektywność, niższe koszty konserwacji, uniknięcie niepożądanych przestojów w pracy i strat – to tylko główne zalety wymiany silnika. Ponadto nowe, energooszczędne i nawet niepełnie obciążone podczas pracy silniki zachowują tę samą sprawność. Brak obciążenia nie wpływa więc negatywnie na skuteczność ich pracy, a nawet nieznaczne ją zwiększa.

Silniki o mniejszej mocy oznaczają większe różnice w sprawności. Sprawia to, że inwestycja w wymianę takiego silnika na nowy zwróci się w krótszym czasie.

W Energy Trend przeanalizujemy opłacalność wymiany silników elektrycznych na nowsze i bardziej energooszczędne. Ponadto znajdziemy sposoby finansowania inwestycji.

Zaufali nam

Zapoznaj się z referencjami od naszych Klientów, w których podkreślają jakość świadczonych przez nas usług.

Referencje

Kto nam zaufał?

Zapoznaj się z referencjami od naszych Klientów, w których podkreślają jakość świadczonych przez nas usług.

Referencje

Dla kogo pracowaliśmy?

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ WYDANE BIAŁE CERTYFIKATY

Jak otrzymać ofertę?

Wypełnij krótki formularz

Skontaktuj się z nami

Wojtek

Audytor Energetyczny

Jest audytorem energetycznym z 15-letnim doświadczeniem oraz członkiem Stowarzyszenia Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych oraz Zrzeszenia Audytorów Energetycznych. Specjalizuje się w analizie budowlanej oraz w ciepłownictwie. Wykonuje audyty termomodernizacyjne i ciepłownicze w celu pozyskania funduszy z RPO, Funduszy Norweskich oraz WFOŚiGW. Razem z całym zespołem Energy Trend przeprowadza Audyty Energetyczne Przedsiębiorstwa dla przemysłu.

Bartek

Audytor Energetyczny

Jest audytorem energetycznym z 5-letnim doświadczeniem. Został wpisany na listę rekomendowanych Audytorów Efektywności Energetycznej w Zrzeszeniu Audytorów Energetycznych oraz należy do Stowarzyszenia Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych. Specjalizuje się w instalacjach i technologii przemysłowej. Jest ekspertem od Systemu Białych Certyfikatów, a dziesiątki Audytów Efektywności Energetycznej, które wykonał, zostały pozytywnie zweryfikowane przez Urząd Regulacji Energetyki.

Godziny pracy

Poniedziałek – Piątek

8:00 – 17:00

Kontakt