Sprzedaż energii dla firm.

Wsparcie w procesie zakupu energii elektrycznej i paliwa gazowego

Pomagamy w doborze odpowiedniego produktu oferowanego przez sprzedawców energii. W tym celu analizujemy warunki cenowe i metody naliczania opłat. Bierzemy pod uwagę również takie kwestie jak stabilna sytuacja dostawców energii na rynku czy też moment zakupu produktu.

Przy wyborze odpowiedniego produktu kluczową rolę gra cena i przewidywana wysokość przyszłych rachunków. Stabilna cena przez cały rok to bezpieczeństwo dla firmy. Jednak po głębszej analizie może się okazać, że produkty elastyczne są finalnie bardziej dopasowane do przedsiębiorstwa, przez co przynoszą niższe rachunki, dzięki czemu wyprzedzicie konkurencje, która mogła kupić energię wcześniej po niższej cenie.

Istotne jest również, aby pozycja dostawcy energii była ugruntowana na rynku. Im większy gracz, z większą liczbą klientów i dłuższą historią oraz pozytywnymi opiniami, tym większe zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Wybór niepewnego sprzedawcy energii może przynieść katastrofalne skutki dla przedsiębiorstwa. Dla przykładu upadek małej, niestabilnej firmy wiąże się z ryzykiem wzrostu cen z powodu przymusu skorzystania ze sprzedawcy rezerwowego.

Dlaczego warto wybrać Energy Trend?

  • Ustalamy model zakupu energii oraz dobieramy odpowiedni produkt
  • Wspieramy Cię przy ogłaszaniu przetargu/postępowania ofertowego
  • Przyglądamy się wnikliwie każdej ofercie, analizujemy szczegółowo zapisy umowy i negocjujemy warunki
  • Weryfikujemy obecne umowy i negocjujemy w nich zmiany
  • Przeprowadzamy comiesięczną weryfikację poprawności rozliczeń obecnej umowy

Dodatkowo po zgromadzeniu danych z przedsiębiorstwa możemy zasugerować czy warto przeprowadzić bardziej dogłębną analizę optymalizacji kosztów w firmie: od mocy umownej, kompensacji mocy biernej, optymalizacji grup taryfowych, po rozważenie montażu nowych instalacji np. fotowoltaicznych.

Opinie naszych Klientów

Wybrani klienci:

Skontaktuj się z nami

Jeśli jesteś zainteresowany naszymi usługami, skontaktuj się z nami. Podczas bezpłatnej konsultacji, ustalimy obszary, w których możemy Ci pomóc i przedstawimy Ci nasze rozwiązania. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 17:00.

Napisz do nas