Audyt Efektywności Energetycznej

 • Pozyskaj Białe Certyfikaty i dofinansowanie na inwestycje
 • Dowiedź się, ile energii zaoszczędzisz rocznie

 • Poznaj datę zwrotu inwestycji

 • Dowiedz się, ile dobrego robisz dla środowiska

 • Skorzystaj z doradztwa doświadczonych inżynierów

Zyskaj podwójnie: sprawdź obecny stan zużycia energii i otrzymaj dofinansowanie!

Modernizacja w planach? Zamów Audyt Efektywności Energetycznej, by móc ubiegać się o dofinansowanie lub Białe Certyfikaty.

Po co Twojej firmie

Audyt Efektywności Energetycznej

Audyt Efektywności Energetyczny wyróżnia się tym, że jest przeprowadzany dla pojedynczych inwestycji. Zwykle firmy i instytucje publiczne potrzebują go, aby pozyskać Białe Certyfikaty lub środki finansowe z konkretnych programów prowadzonych przez fundusze takie jak RPO, NFOŚiGW, WFOŚiGW. Audyt Efektywności Energetycznej jest często mylony z Obowiązkowym Audytem Energetycznym Przedsiębiorstwa.

Audyty Efektywności Energetycznej reguluje Ustawa z dnia 20 maja 2016 r. o efektywności energetycznej oraz Rozporządzeniu Ministra Energii z dnia 5 października 2017 r. w sprawie szczegółowego zakresu i sposobu sporządzania Audytu Efektywności Energetycznej oraz metod obliczania oszczędności energii.

W ramach wykonywanego Audytu Efektywności Energetycznej:

 • oceniamy stan techniczny obiektu, instalacji i urządzeń oraz analizujemy, ile zużywają energii,
 • przedstawiamy możliwości, które poprawią efektywność energetyczną – ile oszczędności można uzyskać wskutek wdrożenia modernizacji i jak wygląda jej opłacalność,
 • potwierdzamy planowane zmniejszenie zużycia energii i emisji dwutlenku węgla, aby Twoja firma mogła spełnić wymagania programów dotacyjnych.

Jakie inwestycje warto zaplanować, by ograniczyć zużycie energii?

zdjęcie miasta

Ocieplenie budynku

Wybór tego rozwiązania to dwie korzyści w jednym, a to dlatego, że stanowi ono najszybszy sposób zarówno na oszczędność energii, jak i poprawienie wyglądu budynku. Przy wykorzystaniu dofinansowania z rozmaitych funduszy najczęściej ociepla się budynki użyteczności publicznej i przemysłowe.

hala magazynowa

Modernizacja oświetlenia

W ramach Audytu Efektywności Energetycznej możemy wskazać m.in. modernizację oświetlenia, która charakteryzuje się dość szybkim zwrotem z inwestycji. Najczęściej wykonuje się ją dla oświetlenia przemysłowego – zwykle zwrot zajmuje poniżej 2 lat, a oszczędność energii elektrycznej przewyższa 70%.

kotłownia ciepłownicza

Odzysk ciepła

Odzyskiem ciepła najczęściej zainteresowane są firmy produkcyjne, które chcą przekierować marnowaną energię do urządzeń produkcyjnych lub w celu ogrzewania C.O. i C.W.U. Straty związane z ciepłem mogą wynosić nawet miliony złotych rocznie, dlatego zalecamy rychłe wdrożenie tego rozwiązania.

zdjęcie hali produkcyjnej od góry

Wymiana maszyn produkcyjnych

Jak pokazuje nasze doświadczenie, wymiana maszyn produkcyjnych, np. pieca do wypalania płytek ceramicznych, pozwala nie tylko zwiększyć prędkość produkcji, ale i zmniejszyć zużycie gazu. Nierzadko dla firm zajmujących się produkcją efektem takiej wymiany są milionowe zyski.

dwóch mężczyzn patrzący na laptop

Wymiana źródła ciepła

Z przeprowadzonego Audytu Efektywności Energetycznej może wyniknąć konieczność wymiany 20-30-letniego źródła ciepła na nowoczesny kocioł, pracujący zgodnie z obowiązującymi standardami. Dzięki temu często niemal automatycznie straty związane z produkcją ciepła zmniejszają się – i to nawet o ponad 50%!

kotłownia ciepłownicza

Sterowanie wentylacją i węzłem cieplnym

Instalacja systemu zarządzania energią cieplną i wentylacją pozwala odpowiednio sterować ciepłem, aby ograniczyć jego straty. Efektem takiej inwestycji jest mniejsza ilość ciepła wpływającego do systemu – może ulec redukcji nawet o 30%.

Dlaczego warto wykonać

Audyt Efektywności Energetycznej

Audyt Efektywności Energetycznej wykonujemy dla firm i instytucji publicznych, które planują zmniejszyć zużycie energii elektrycznej, gazu, ciepła lub innych mediów. Tym samym nie tylko zwiększą efektywność energetyczną, ale również otrzymają szanse na dodatkowe pieniądze – to podwójna korzyść!

 • Modernizacja procesów technologicznych (np. przebudowa linii produkcyjnych, wymiana maszyn)

 • Modernizacja budynków (np. ocieplenie budynku, wymiana źródła ciepła i chłodu)

 • Zastosowanie nowych technologii (np. wymiana oświetlenia, systemy automatyki i zarządzania energią)

 • Technologia odzysku energii (np. wykorzystanie strat energii cieplnej)

Jak wygląda procedura?

Przeprowadzamy Audyt Efektywności Energetycznej w 8 etapach. Jedyne, czego od Ciebie potrzebujemy, to dostarczenia nam niezbędnych dokumentów i przedstawienia wymagań, jakie stawia Twoja firma lub instytucja. Resztą zajmiemy się sami.

 1. Analiza potrzeb i wymagań Klienta
 2. Zapoznanie się z wymaganiami funduszu
 3. Zapoznanie się z dokumentacją i stanem obecnym inwestycji
 4. Zapoznanie się z dokumentacją projektową
 5. Przygotowanie raportu z audytu
 6. Przygotowanie wniosku do funduszu lub wsparcie przy jego przygotowaniu
 7. Modernizacja
 8. Audyt powykonawczy

Analiza potrzeb i wymagań Klienta

1

Zapoznanie się z wymaganiami funduszu

2

Zapoznanie się z inwestycją i dokumentacją techniczną

3

Zapoznanie się z projektami lub stworzenie nowych

4

Przygotowanie raportu z audytu

5

Przygotowanie wniosku do funduszu lub wsparcie przy jego przygotowaniu

6

Inwestycja

7

Audyt powykonawczy

8

 • Zadania wykonywane przez EnergyTrend

 • Zadania wykonywane przez Inwestora

Dlaczego warto nas wybrać?

Doświadczeni specjaliści

Nasz zespół tworzą audytorzy energetyczni, a posiadane przez nich wieloletnie doświadczenie w branży poparte jest licznymi imiennymi referencjami. Każdy z naszych audytorów to specjalista w swojej dziedzinie, w tym m.in. w ciepłownictwie, elektroenergetyce, technologii przemysłowej oraz OZE. Jesteśmy dumni, że znajdujemy się na liście Zrzeszenia Audytorów Energetycznych.

Ubezpieczenie
1.000.000 zł

Cały nasz zespół ubezpieczyliśmy od odpowiedzialności cywilnej, z objęciem ochrony ryzyka rażącego niedbalstwa. Dzięki temu zyskujesz gwarancję, że w wyniku nieprzewidzialnego wypadku każda potencjalna szkoda zostanie naprawiona na koszt naszego ubezpieczyciela. Twoja firma nie zapłaci dosłownie nic.

Gwarancja
jakości

Dajemy gwarancję, że przeprowadzimy Audyt Efektywności Energetycznej zgodnie ze sztuką. Dlatego mamy pewność, że nie zostanie odrzucony przez żaden fundusz. Jeśli jednak tak się stanie, na prośbę Twojej instytucji zwrócimy całe nasze wynagrodzenie, a my wykonamy audyt ponownie, całkowicie bezpłatnie.

Opinie naszych Klientów

Wybrani klienci:

Skontaktuj się z nami

Jeśli jesteś zainteresowany naszymi usługami, skontaktuj się z nami. Podczas bezpłatnej konsultacji, ustalimy obszary, w których możemy Ci pomóc i przedstawimy Ci nasze rozwiązania. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 17:00.

Napisz do nas