Audyt Energetyczny Przedsiębiorstwa

 • Zbadanie zużycia energii w firmie

 • Finansowanie inwestycji

 • Ocena tempa zwrotu inwestycji
 • Opłacalność inwestycji w OZE
 • Analiza doboru taryfy i mocy zamówionej

 • Zawiadomienie URE o wykonaniu audytu

Obniż długofalowe koszty energii

Każda duża firma w Polsce ma obowiązek co 4 lata przeprowadzać okresowy audyt energetyczny.

Artykuł:   Obowiązkowy Audyt Energetyczny. Poznaj odpowiedź na najczęściej zadawane pytania.

Czego dowiesz się
z Audytu Energetycznego Przedsiębiorstwa?

Jak zmniejszyć zużycie energii

Przeprowadzamy diagnozę stanu użytkowania energii w przedsiębiorstwie. Sprawdzamy energochłonne punkty, instalacje i punkty produkcyjne, które łącznie zużywają min. 90% energii. Dzięki temu możemy wskazać działania i inwestycje, których należy się stopniowo podejmować, aby zaoszczędzić na zużyciu energii. Co więcej, powiemy, jakie koszty wiążą się z ich zastosowaniem.

Jaki rodzaj inwestycji wybrać

Nasi audytorzy są na bieżąco z nowinkami z dziedziny nowych technologii usprawniających efektywność energetyczną. Porównujemy innowacyjne rozwiązania pod względem oszczędności energii, tempa zwrotu inwestycji oraz wpływu na środowisko. Doradzamy w zakresie kolejności wdrażania modernizacji, aby Twoja firma mogła jeszcze bardziej zminimalizować koszty.

Jak sfinansować inwestycję

Przedstawiamy możliwe metody wsparcia finansowego inwestycji – analizujemy aktualnie dostępne programy w funduszach, ulgi podatkowe i kredyty. W ramach Audytu Energetycznego Przedsiębiorstwa uwzględniamy także możliwość pozyskania Białych Certyfikatów. Co więcej, określamy opłacalność finansowania inwestycji w formule ESCO i EPC. Dla najciekawszych inwestycji przygotowaliśmy specjalną ofertę finansowania w tych modelach.

Czy opłaca się inwestować w OZE

Wykonujemy analizę możliwości, opłacalności i efektywności wykorzystania odnawialnych źródeł energii w przedsiębiorstwie. Pod lupę bierzemy zastosowanie wysokosprawnej kogeneracji, energii geotermalnej, słonecznej, wiatrowej oraz wodnej. Inwestycja w OZE to nie tylko prośrodowiskowe rozwiązania, ale i nowoczesne podejściu do biznesu.

Czy taryfa i moc zamówiona są odpowiednio dobrane

W raporcie z Audytu Energetycznego Przedsiębiorstwa sprawdzimy czy Twoja firma ma dobrze dobraną taryfę i moc zamówioną. Źle dobrana taryfa sprawia, że Twoja firma płaci za dużo za energię elektryczną i jej dystrybucję, z kolei nieodpowiednia moc pociąga za sobą wysokie kary.

Czy warto wdrożyć System Zarządzania Energią

Przeprowadzamy analizę istniejącego Systemu Zarządzania Energią pod kątem wymagań PN-EN ISO 50001. W przypadku braku takiego systemu oceniamy opłacalność jego wdrożenia. Jednak już dziś możemy powiedzieć, że zapewni on oszczędność energii, obniży koszty firmy i pomoże spełnić wymagania w zakresie ochrony środowiska.

Kto ma obowiązek wykonać audyt?

Firma, która w okresie dwóch ostatnich lat obrotowych, liczonych osobno dla każdego roku, przekroczyła jeden z poniższych wymogów:

250+

zatrudnionych
pracowników

LUB

43+

mln € sumy bilansowej

+

50+

mln € rocznego obrotu

Jak uniknąć kary za niewykonanie audytu?

Kary wynoszą obecnie 5% przychodu przedsiębiorstwa, co często wiąże się z milionowymi kwotami. Aby ich uniknąć, należy na czas, co 4 lata, wykonywać Audyt Energetyczny Przedsiębiorstw. Jeśli termin minął, należy jak najszybciej taki audyt zlecić, pozwoli to na uniknięcie wymierzenia karty.

Jeśli Twoja firma otrzymała list z Urzędu Regulacji Energetyki upominający o obowiązku wykonania audytu, jak najszybciej skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci uniknąć kary!

Jak wygląda procedura?

Zajmujemy się przeprowadzaniem Audytów Energetycznych Przedsiębiorstw od A do Z. Całą procedurę na życzenie Klienta wykonujemy bez ingerencji w pracę zakładu oraz z jak najmniejszym zaangażowaniem personelu technicznego firmy. Jeśli Twoja firma chce dowiedzieć się, gdzie uciekają pieniądze, może przeprowadzić Audyt Energetyczny Przedsiębiorstwa. Warto zrobić to już teraz, zwłaszcza, że ceny energii stale rosną!

Nasi Klienci zwykle zlecają bardzo szczegółowe audyty, następnie z naszym wsparciem wdrażają zaproponowane w nich rozwiązania. Jeśli jednak chcesz spełnić tylko obowiązek audytowy, dla Ciebie również przygotujemy wyjątkową ofertę.

 1. Określenie potrzeb Klienta
 2. Wizja lokalna
 3. Analiza zebranych danych
 4. Weryfikacja możliwości finansowych inwestycji
 5. Opracowanie raportu z przeprowadzonego audytu
 6. Szczegółowe omówienie audytu z Klientem
 7. Weryfikacja audytu przez Klienta
 8. Przygotowanie zawiadomienia do Urzędu Regulacji Energetyki
 9. Pozyskanie Białych Certyfikatów

Określenie potrzeb Klienta

1

Wizja lokalna

2

Analiza zebranych danych

3

Weryfikacja możliwości finansowych inwestycji

4

Opracowanie raportu z przeprowadzonego audytu

5

Szczegółowe omówienie audytu z Klientem

6

Przygotowanie zawiadomienia do Urzędu Regulacji Energetyki

7

Wsparcie we wdrożeniu zaleceń

8

 • Zadania wykonywane przez EnergyTrend

 • Zadania wykonywane przez Inwestora

Dlaczego warto nas wybrać?

Doświadczeni specjaliści

Nasz zespół tworzą audytorzy energetyczni, a posiadane przez nich wieloletnie doświadczenie w branży poparte jest licznymi imiennymi referencjami. Każdy z naszych audytorów to specjalista w swojej dziedzinie, w tym m.in. w ciepłownictwie, elektroenergetyce, technologii przemysłowej oraz OZE. Jesteśmy dumni, że znajdujemy się na liście Zrzeszenia Audytorów Energetycznych.

Gwarancja jakości

Dajemy gwarancję, że przeprowadzimy Audyt Energetyczny Przedsiębiorstw zgodnie ze sztuką. Dlatego mamy pewność, że nie zostanie odrzucony przez Urząd Regulacji Energetyki. Jeśli jednak tak się stanie, na prośbę Twojej firmy zwrócimy całe nasze wynagrodzenie, a reprezentująca nas kancelaria prawna zajmie się wszelkimi formalnościami, w tym kontaktem z URE w Twoim imieniu.

Ubezpieczenie
1.000.000 zł

Cały nasz zespół ubezpieczyliśmy od odpowiedzialności cywilnej, z objęciem ochrony ryzyka rażącego niedbalstwa. Dzięki temu zyskujesz gwarancję, że w wyniku nieprzewidzialnego wypadku każda potencjalna szkoda zostanie naprawiona na koszt naszego ubezpieczyciela. Twoja firma nie zapłaci dosłownie nic.

Opinie naszych Klientów

Wybrani klienci:

Skontaktuj się z nami

Jeśli jesteś zainteresowany naszymi usługami, skontaktuj się z nami. Podczas bezpłatnej konsultacji, ustalimy obszary, w których możemy Ci pomóc i przedstawimy Ci nasze rozwiązania. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 17:00.

Napisz do nas