Audyt Energetyczny Przedsiębiorstwa

 • Zbadanie zużycia energii w firmie

 • Finansowanie inwestycji

 • Ocena tempa zwrotu inwestycji
 • Opłacalność inwestycji w OZE
 • Analiza doboru taryfy i mocy zamówionej

 • Zawiadomienie URE o wykonaniu audytu

Obniż długofalowe koszty energii

Każda duża firma w Polsce ma obowiązek co 4 lata przeprowadzać okresowy audyt energetyczny. Czasu jest coraz mniej – kolejny ostateczny termin wypada we wrześniu 2021 roku!

szybka i bezpłatna wycena

Artykuł:   Obowiązkowy Audyt Energetyczny w 2021 r. Poznaj odpowiedź na najczęściej zadawane pytania.

CZYTAJ ARTYKUŁ

Czego dowiesz się
z Audytu Energetycznego Przedsiębiorstwa?

Jak zmniejszyć zużycie energii

Przeprowadzamy diagnozę stanu użytkowania energii w przedsiębiorstwie. Sprawdzamy energochłonne punkty, instalacje i punkty produkcyjne, które łącznie zużywają min. 90% energii. Dzięki temu możemy wskazać działania i inwestycje, których należy się stopniowo podejmować, aby zaoszczędzić na zużyciu energii. Co więcej, powiemy, jakie koszty wiążą się z ich zastosowaniem.

Jaki rodzaj inwestycji wybrać

Nasi audytorzy są na bieżąco z nowinkami z dziedziny nowych technologii usprawniających efektywność energetyczną. Porównujemy innowacyjne rozwiązania pod względem oszczędności energii, tempa zwrotu inwestycji oraz wpływu na środowisko. Doradzamy w zakresie kolejności wdrażania modernizacji, aby Twoja firma mogła jeszcze bardziej zminimalizować koszty.

Jak sfinansować inwestycję

Przedstawiamy możliwe metody wsparcia finansowego inwestycji – analizujemy aktualnie dostępne programy w funduszach, ulgi podatkowe i kredyty. W ramach Audytu Energetycznego Przedsiębiorstwa uwzględniamy także możliwość pozyskania Białych Certyfikatów. Co więcej, określamy opłacalność finansowania inwestycji w formule ESCO i EPC. Dla najciekawszych inwestycji przygotowaliśmy specjalną ofertę finansowania w tych modelach.

Czy opłaca się inwestować w OZE

Wykonujemy analizę możliwości, opłacalności i efektywności wykorzystania odnawialnych źródeł energii w przedsiębiorstwie. Pod lupę bierzemy zastosowanie wysokosprawnej kogeneracji, energii geotermalnej, słonecznej, wiatrowej oraz wodnej. Inwestycja w OZE to nie tylko prośrodowiskowe rozwiązania, ale i nowoczesne podejściu do biznesu.

Czy taryfa i moc zamówiona są odpowiednio dobrane

W raporcie z Audytu Energetycznego Przedsiębiorstwa pokazujemy symulację, w której określamy taryfę i moc zamówioną odpowiednie do pracy zakładu i jego zapotrzebowania. Źle dobrana taryfa sprawia, że Twoja firma płaci za dużo za energię elektryczną i jej dystrybucję, z kolei nieodpowiednia moc pociąga za sobą wysokie kary.

Czy warto wdrożyć System Zarządzania Energią

Przeprowadzamy analizę istniejącego Systemu Zarządzania Energią pod kątem wymagań PN-EN ISO 50001:2018. W przypadku braku takiego systemu oceniamy opłacalność jego wdrożenia. Jednak już dziś możemy powiedzieć, że zapewni on oszczędność energii, obniży koszty firmy i pomoże spełnić wymagania w zakresie ochrony środowiska.

Kto ma obowiązek wykonać audyt?

Firma, która w okresie dwóch ostatnich lat obrotowych, liczonych osobno dla każdego roku, przekroczyła jeden z poniższych wymogów:

250+

zatrudnionych
pracowników

LUB

43+

mln € sumy bilansowej

+

50+

mln € rocznego obrotu

Jak uniknąć kary za niewykonanie audytu?

Kary wynoszą obecnie 5% przychodu przedsiębiorstwa, co często wiąże się z milionowymi kwotami. Aby ich uniknąć, należy na czas, co 4 lata, wykonywać Audyt Energetyczny Przedsiębiorstw. Jeśli termin minął, należy jak najszybciej taki audyt zlecić, pozwoli to na uniknięcie wymierzenia karty.

Jeśli Twoja firma otrzymała list z Urzędu Regulacji Energetyki upominający o obowiązku wykonania audytu, jak najszybciej skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci uniknąć kary!

Jak wygląda procedura?

Zajmujemy się przeprowadzaniem Audytów Energetycznych Przedsiębiorstw od A do Z. Całą procedurę na życzenie Klienta wykonujemy bez ingerencji w pracę zakładu oraz z jak najmniejszym zaangażowaniem personelu technicznego firmy.

Jeśli Twoja firma chce dowiedzieć się, gdzie uciekają pieniądze, może przeprowadzić Audyt Energetyczny Przedsiębiorstwa. Warto zrobić to już teraz, zwłaszcza, że ceny energii stale rosną!

Nasi Klienci zwykle zlecają bardzo szczegółowe audyty, następnie z naszym wsparciem wdrażają zaproponowane w nich rozwiązania. Jeśli jednak chcesz spełnić tylko obowiązek audytowy, dla Ciebie również przygotujemy wyjątkową ofertę.

 1. Określenie potrzeb Klienta
 2. Wizja lokalna
 3. Analiza zebranych danych
 4. Weryfikacja możliwości finansowych inwestycji
 5. Opracowanie raportu z przeprowadzonego audytu
 6. Szczegółowe omówienie audytu z Klientem
 7. Weryfikacja audytu przez Klienta
 8. Przygotowanie zawiadomienia do Urzędu Regulacji Energetyki
 9. Pozyskanie Białych Certyfikatów

Określenie potrzeb Klienta

1

Wizja lokalna

2

Analiza zebranych danych

3

Weryfikacja możliwości finansowych inwestycji

4

Opracowanie raportu z przeprowadzonego audytu

5

Szczegółowe omówienie audytu z Klientem

6

Przygotowanie zawiadomienia do Urzędu Regulacji Energetyki

7

Pozyskanie Białych Certyfikatów

8

 • Zadania wykonywane przez EnergyTrend

 • Zadania wykonywane przez Inwestora

Dlaczego warto nas wybrać?

Doświadczeni specjaliści

Nasz zespół tworzą audytorzy energetyczni, a posiadane przez nich wieloletnie doświadczenie w branży poparte jest licznymi imiennymi referencjami. Każdy z naszych audytorów to specjalista w swojej dziedzinie, w tym m.in. w ciepłownictwie, elektroenergetyce, technologii przemysłowej oraz OZE. Jesteśmy dumni, że znajdujemy się na liście Zrzeszenia Audytorów Energetycznych.

Gwarancja jakości

Dajemy gwarancję, że przeprowadzimy Audyt Energetyczny Przedsiębiorstw zgodnie ze sztuką. Dlatego mamy pewność, że nie zostanie odrzucony przez Urząd Regulacji Energetyki. Jeśli jednak tak się stanie, na prośbę Twojej firmy zwrócimy całe nasze wynagrodzenie, a reprezentująca nas kancelaria prawna zajmie się wszelkimi formalnościami, w tym kontaktem z URE w Twoim imieniu.

Ubezpieczenie
1.000.000 zł

Cały nasz zespół ubezpieczyliśmy od odpowiedzialności cywilnej, z objęciem ochrony ryzyka rażącego niedbalstwa. Dzięki temu zyskujesz gwarancję, że w wyniku nieprzewidzialnego wypadku każda potencjalna szkoda zostanie naprawiona na koszt naszego ubezpieczyciela. Twoja firma nie zapłaci dosłownie nic.

Białe Certyfikaty

Tylko u nas! Przeprowadzamy Audyty Energetyczne Przedsiębiorstw, zawsze biorąc pod uwagę wymagania Audytów Efektywności Energetycznej. Dzięki temu po każdej zaplanowanej inwestycji Twoja firma może ubiegać się o Białe Certyfikaty bez konieczności wykonywania kolejnych audytów*.

*Czy wiesz, że firmy za Audyt Efektywności Energetycznej wyodrębniony z audytu dużego przedsiębiorstwa zwykle pobierają nawet kilka tysięcy złotych?

Specjalny bonus

Do każdego Audytu Energetycznego Przedsiębiorstwa przygotowujemy bezpłatny wniosek o pozyskanie Białych Certyfikatów. Wartość tej dodatkowej i bezpłatnej usługi wynosi nawet ponad 100.000 zł*. Twoja firma otrzyma ją zupełnie gratis!

*Pozyskanie Białych Certyfikatów to zwykle koszt 15%-25% ich wartości.

50% rabatu

Twoje przedsiębiorstwo może otrzymać ulgę na PFRON w postaci 50% kwoty naszego wynagrodzenia. Przyznaje ją nasz partner, który jest wpisany na listę zakładów chronionych i ma możliwość wystawienia odpisu PFRON.

Zyskaj podwójnie, to jedyna taka szansa na dodatkowe zmniejszenie wydatków firmy!

Zaufali nam

Zapoznaj się z referencjami od naszych Klientów, w których podkreślają nasze atuty w przeprowadzaniu Audytów Energetycznych Przedsiębiorstwa

Referencje

Kto nam zaufał?

Zapoznaj się z referencjami od naszych Klientów, w których podkreślają nasze atuty w przeprowadzaniu Audytów Energetycznych Przedsiębiorstw.

Referencje

Dla kogo pracowaliśmy?

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ WYDANE BIAŁE CERTYFIKATY

Jak otrzymać ofertę?

Wypełnij formularz online

lub

pobierz formularz excel

Możesz również napisać do nas na adres e-mail: [email protected]

Skontaktuj się z nami

Wojtek

Audytor Energetyczny

Jest audytorem energetycznym z 15-letnim doświadczeniem oraz członkiem Stowarzyszenia Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych oraz Zrzeszenia Audytorów Energetycznych. Specjalizuje się w analizie budowlanej oraz w ciepłownictwie. Wykonuje audyty termomodernizacyjne i ciepłownicze w celu pozyskania funduszy z RPO, Funduszy Norweskich oraz WFOŚiGW. Razem z całym zespołem Energy Trend przeprowadza Audyty Energetyczne Przedsiębiorstwa dla przemysłu.

Bartek

Audytor Energetyczny

Jest audytorem energetycznym z 5-letnim doświadczeniem. Został wpisany na listę rekomendowanych Audytorów Efektywności Energetycznej w Zrzeszeniu Audytorów Energetycznych oraz należy do Stowarzyszenia Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych. Specjalizuje się w instalacjach i technologii przemysłowej. Jest ekspertem od Systemu Białych Certyfikatów, a dziesiątki Audytów Efektywności Energetycznej, które wykonał, zostały pozytywnie zweryfikowane przez Urząd Regulacji Energetyki.

Godziny pracy

Poniedziałek – Piątek

8:00 – 17:00

Kontakt