Termomodernizacja budynków

Zużycie energii cieplnej można zmniejszyć dzięki termomodernizacji budynku. Oznacza ona mnóstwo usprawnień, które nie tylko poprawiają termikę budynku, ale i efektywność m.in. instalacji centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej, chłodniczej czy wentylacji.

Jest to jednak rozwiązanie charakteryzujące się długim zwrotem z inwestycji. Dlatego jeśli w obiekcie przegrody budowlane zostały już ocieplone, należy rozważyć analizę opłacalności termomodernizacji. Jeśli okres zwrotu z inwestycji okaże się zbyt długi, zawsze można wziąć pod uwagę inne, bardziej przyjazne portfelowi rozwiązania.

Termomodernizacja budynku polega między innymi na: wymianie stolarki drzwiowej i okiennej, ociepleniu ścian, dachów, stropodachów, podłogi na gruncie oraz ścian, które graniczą ze strefami nieogrzewanymi.

Termomodernizacja wiąże się również z usprawnieniem wcześniej już wymienionych instalacji, czyli centralnego ogrzewania, chłodniczej, ciepła technologicznego, ciepłej wody czy wentylacji z odzyskiem ciepła (ta ostatnia pozycja należy też do jednych z najbardziej energooszczędnych rozwiązań).

W Energy Trend wykonamy dla Was szczegółowy audyt energetyczny, który wykaże wszelkie możliwe do zastosowania usprawnienia, nie tylko w zakresie termomodernizacji budynku. Zaproponujemy także rozwiązania instalacyjne optymalnie dostosowane do specyfiki Waszego przedsiębiorstwa.

Zaufali nam

Zapoznaj się z referencjami od naszych Klientów, w których podkreślają jakość świadczonych przez nas usług.

Referencje

Kto nam zaufał?

Zapoznaj się z referencjami od naszych Klientów, w których podkreślają jakość świadczonych przez nas usług.

Referencje

Dla kogo pracowaliśmy?

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ WYDANE BIAŁE CERTYFIKATY

Jak otrzymać ofertę?

Wypełnij krótki formularz

Skontaktuj się z nami

Wojtek

Audytor Energetyczny

Jest audytorem energetycznym z 15-letnim doświadczeniem oraz członkiem Stowarzyszenia Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych oraz Zrzeszenia Audytorów Energetycznych. Specjalizuje się w analizie budowlanej oraz w ciepłownictwie. Wykonuje audyty termomodernizacyjne i ciepłownicze w celu pozyskania funduszy z RPO, Funduszy Norweskich oraz WFOŚiGW. Razem z całym zespołem Energy Trend przeprowadza Audyty Energetyczne Przedsiębiorstwa dla przemysłu.

Bartek

Audytor Energetyczny

Jest audytorem energetycznym z 5-letnim doświadczeniem. Został wpisany na listę rekomendowanych Audytorów Efektywności Energetycznej w Zrzeszeniu Audytorów Energetycznych oraz należy do Stowarzyszenia Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych. Specjalizuje się w instalacjach i technologii przemysłowej. Jest ekspertem od Systemu Białych Certyfikatów, a dziesiątki Audytów Efektywności Energetycznej, które wykonał, zostały pozytywnie zweryfikowane przez Urząd Regulacji Energetyki.

Godziny pracy

Poniedziałek – Piątek

8:00 – 17:00

Kontakt