Pompy ciepła dla przemysłu

Pompy ciepła stają się coraz powszechniejszym rozwiązaniem dostarczającym ciepło do budynku. Wykorzystują trzy różne rodzaje czynnika, dlatego dzielimy je na: wodne, powietrzne i gruntowe.

Pompa ciepła powietrzna wykorzystuje powietrze z zewnątrz budynku. Wskutek procesów: skraplania, rozprężania i parowania transmituje ciepło do instalacji. To właśnie odróżnia ją od tradycyjnych kotłów – nie wytwarza ciepła, jedynie je przenosi. Pompa ciepła powietrzna jest obecnie najczęściej wybieranym rodzajem pompy. Pompa wodna działa na podobnej zasadzie, z tą drobną różnicą, że pobiera ciepło z wody. Pompa gruntowa natomiast czerpie je z gruntu dzięki sondom znajdującym się pod ziemią. Stała temperatura ziemi wpływa na jej wysoką wydajność. Z drugiej strony sprawia to, że jest najdroższym tego typu rozwiązaniem. Kosztuje dużo, a dodatkowo jej instalacja wiąże się z wykonaniem odwiertów – głębokich lub/i rozmieszczonych w znacznych odległościach od siebie.

Pompy ciepła wykorzystywane są do podgrzewania wody, w systemach centralnego ogrzewania lub do wspomagania procesów technologicznych w przedsiębiorstwie, które wykorzystują ciepło.

Aby pompa ciepła mogła działać, potrzeba oczywiście prądu. Dlatego często pompę stosuje się „w pakiecie” z fotowoltaiką. Poziom pożądanego zbilansowania zapewnia również połączenie jej z kogeneracją. Takiej możliwości nie dają kotły na gaz lub paliwo stałe. Kolejną niewątpliwą zaletą pomp ciepła jest ich wydajność – dwukrotnie wyższa od tradycyjnych źródeł ciepła, takich jak piec gazowy lub inny. Ponadto latem – dzięki możliwości odwrócenia procesu grzewczego – można wykorzystać wytwarzany przez pompę chłód do ochładzania pomieszczeń lub w procesach technologicznych, w których potrzebny jest chłód.

W Energy Trend precyzyjnie określimy potrzeby Waszego przedsiębiorstwa i dobierzemy odpowiedni rodzaj pompy ciepła, który nie tylko pozwoli zaoszczędzić energię, ale także usprawni procesy technologiczne i poprawi komfort pracy w przedsiębiorstwie.

Zaufali nam

Zapoznaj się z referencjami od naszych Klientów, w których podkreślają jakość świadczonych przez nas usług.

Kto nam zaufał?

Zapoznaj się z referencjami od naszych Klientów, w których podkreślają jakość świadczonych przez nas usług.

Jak otrzymać ofertę?

Skontaktuj się z nami

zdjęcie mężczyzny brodatego w białym t-shirt

Wojtek

Audytor Energetyczny

Jest audytorem energetycznym z 15-letnim doświadczeniem oraz członkiem Stowarzyszenia Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych oraz Zrzeszenia Audytorów Energetycznych. Specjalizuje się w analizie budowlanej oraz w ciepłownictwie. Wykonuje audyty termomodernizacyjne i ciepłownicze w celu pozyskania funduszy z RPO, Funduszy Norweskich oraz WFOŚiGW. Razem z całym zespołem Energy Trend przeprowadza Audyty Energetyczne Przedsiębiorstwa dla przemysłu.

zdjęcie mężczyzny w okularach

Bartek

Audytor Energetyczny

Jest audytorem energetycznym z 5-letnim doświadczeniem. Został wpisany na listę rekomendowanych Audytorów Efektywności Energetycznej w Zrzeszeniu Audytorów Energetycznych oraz należy do Stowarzyszenia Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych. Specjalizuje się w instalacjach i technologii przemysłowej. Jest ekspertem od Systemu Białych Certyfikatów, a dziesiątki Audytów Efektywności Energetycznej, które wykonał, zostały pozytywnie zweryfikowane przez Urząd Regulacji Energetyki.

Godziny pracy

Poniedziałek – Piątek

8:00 – 17:00

Kontakt