Badania termowizyjne instalacji ciepłowniczych

Straty ciepła w instalacjach ciepłowniczych, ciepła technologicznego lub pary mogą generować bardzo wysokie koszty. Częstym problemem okazują się nieszczelności, które są wynikiem wyeksploatowania instalacji lub nieprawidłowego montażu. Dodatkowo może się zdarzyć, że pęknie instalacja, która spowoduje znaczne straty ciepła.

Podczas badania termowizyjnego dokładnie analizujemy wyżej wspomniane straty na elementach armatury instalacji, tj. zaworach, filtrach, pompach itp. A to dlatego, że są często pomijane podczas termoizolacji całej instalacji, a ich izolacja wpływa przecież pozytywnie na oszczędności energii. Dzięki pomiarom możemy określić temperaturę na newralgicznych elementach instalacji i zaproponować odpowiednie rozwiązania prowadzące do zminimalizowania strat.

W Energy Trend lokalizujemy nieszczelności za pomocą termowizji. Jest to szczególnie nieoceniona metoda przy wykrywaniu nieszczelności w niewidocznych miejscach lub w trudnodostępnych lokalizacjach.

Dodatkowo przy pomocy termowizji możemy określić temperaturę powłoki i tym samym sprecyzować rodzaj oraz intensywności wycieku i w konsekwencji oszacować koszty jego naprawy. Na tej podstawie jesteśmy w stanie obliczyć stopę zwrotu naprawy lub montażu innego rodzaju rurociągów np. preizolowanych. Ponadto termowizja pomoże również w lokalizacji podziemnych rurociągów, dla których dokumentacja już nie istnieje lub jest nieprawidłowa. Dzięki niej określimy również, czy powłoka rurociągu spełnia aktualne wymagania wynikające z obowiązujących norm.

Opinie naszych Klientów

Wybrani klienci:

Skontaktuj się z nami

Jeśli jesteś zainteresowany naszymi usługami, skontaktuj się z nami. Podczas bezpłatnej konsultacji, ustalimy obszary, w których możemy Ci pomóc i przedstawimy Ci nasze rozwiązania. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 17:00.

Napisz do nas