Dotacje na efektywność energetyczną

Pozyskanie dotacji na projekty związane z efektywnością energetyczną i ochroną środowiska polega na uzyskaniu finansowania ze źródeł publicznych na realizację konkretnego projektu. Dotacje te mogą pochodzić z różnych źródeł, takich jak Unia Europejska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Narodowy Fundusz Rozwoju, czy też samorządy lokalne.

Oto kilka przykładów inwestycji, które mogą być objęte dofinansowaniem:

W ramach usługi nasi specjaliści pomagają w identyfikacji odpowiednich źródeł dofinansowania, przygotowaniu wniosków o dofinansowanie oraz prowadzeniu negocjacji z instytucjami finansującymi. Nasi doradcy mogą również pomagać w przygotowaniu biznesplanów, audytów energetycznych i innych dokumentów potrzebnych do uzyskania dofinansowania.

Proces pozyskiwania dotacji jest z reguły skomplikowany i czasochłonny, dlatego warto skorzystać z naszych specjalistów. Dobrze przygotowany wniosek oraz spełnienie wymogów formalnych dają większą szansę na pozyskanie dotacji.

Poza dofinansowaniami świadczymy również wsparcie w zakresie pozyskania Eko-pożyczki i białych certyfikatów.

Dlaczego warto zainwestować w efektywność energetyczną?

Dotacje na efektywność energetyczną stanowią wspaniałe wsparcie dla pokrycia kosztów inwestycji. Chociaż koszty zakupu nowoczesnych urządzeń związanych z modernizacją energetyczną zwracają się zazwyczaj w ciągu kilku lat, skorzystanie z dotacji jest ogromnym wsparciem, szczególnie przy dużych przedsięwzięciach. Jest to szansa na wymianę przestarzałych urządzeń oraz instalację nowoczesnych rozwiązań, które poprawiają komfort przebywania w budynkach. Modernizacje można zacząć od poprawy jakości powietrza, poprzez instalację urządzeń, takich jak pompy ciepła, a skończywszy na poprawie działania wielu urządzeń i linii technologicznych w różnego typu przedsiębiorstwach i zakładach produkcyjnych. Ich instalacja powoduje także obniżenie rachunków za energię, pozytywnie wpływa na środowisko naturalne, przyczyniając się do obniżenia emisji dwutlenku węgla. Większość urządzeń nie emituje żadnych szkodliwych substancji, ich obsługa jest prosta, a praca – zazwyczaj dość cicha.

Efektywność energetyczna w szerszej perspektywie jest także czynnikiem przyczyniającym się do zwiększania dostępności energii i wspierania zrównoważonego rozwoju. Nowoczesne, efektywne urządzenia mogą zapewnić wystarczające ilości energii w niskiej cenie. Energia jest uznawana za jeden z najważniejszych elementów, który może wspomagać walkę z ubóstwem i przeciwdziałanie zmianom klimatycznym. Programy dofinansowania są skierowane zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorców oraz instytucji. Znajdziemy odpowiedni rodzaj dotacji i napiszemy dla Ciebie wniosek. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Opinie naszych Klientów

Wybrani klienci:

Skontaktuj się z nami

Jeśli jesteś zainteresowany naszymi usługami, skontaktuj się z nami. Podczas bezpłatnej konsultacji, ustalimy obszary, w których możemy Ci pomóc i przedstawimy Ci nasze rozwiązania. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 17:00.

Napisz do nas